MC726-07.8W4A016J-WK40TF
MC726-07.8W4A016J-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
8 mm
DC Cutting diameter
7.75 mm
DIN
ZYL00801005
LF Functional length
40 mm
LOC-03 CCFMS Form
10
LOC-03 DCONMS Diameter
8 mm
LOC-03-DIN
ZYL00801005
LPR Protruding length
22 mm
LS Shank length
36 mm
Name Identifying order number
MC726-07.8W4A016J-WK40TF
OAL Overall length
58 mm
RE Corner radius
0.16 mm