MC726-05.8W4A016J-WK40TF
MC726-05.8W4A016J-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
6 mm
DC Cutting diameter
5.75 mm
DIN
ZYL00601005
LF Functional length
36 mm
LOC-03 CCFMS Form
10
LOC-03 DCONMS Diameter
6 mm
LOC-03-DIN
ZYL00601005
LPR Protruding length
18 mm
LS Shank length
36 mm
Name Identifying order number
MC726-05.8W4A016J-WK40TF
OAL Overall length
54 mm
RE Corner radius
0.16 mm