MC213-10.0A4X100T-WJ30TF
MC213-10.0A4X100T-WJ30TF
APMX Depth of cut maximum
10 mm
DC Cutting diameter
10 mm
DIN
ZYL01000105
DN Neck diameter
9.85 mm
GAMF Rake angle radial
6.5 Degree
GAMP Rake angle axial
6.5 Degree
LF Functional length
150 mm
LN Neck length
74.87 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03-DIN
ZYL01000105
LPR Protruding length
110 mm
LS Shank length
40 mm
Name Identifying order number
MC213-10.0A4X100T-WJ30TF
OAL Overall length
150 mm
RE Corner radius
1 mm