M20213-M4.5
M20213-M4.5
DIN
ZYL00602105
DN Neck diameter
3.6 mm
LDRED Neck length
25 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
6 mm
LOC-03-DIN
ZYL00602105
LS Shank length
27 mm
Name Identifying order number
M20213-M4.5
NOF Flute count
3
OAL Overall length
71.87 mm
PLCD Gate diameter
3.71 mm
TCL Tap chamfer length
3.38 mm
TD Thread diameter
4.5 mm
THL Thread cutting part length
13 mm
THOD Thread designation
M4.5x0.75-6HX
TP Thread pitch
0.75 mm