M20213-M2.6
M20213-M2.6
DIN
ZYL00282105
DN Neck diameter
1.95 mm
LDRED Neck length
12.5 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
2.8 mm
LOC-03-DIN
ZYL00282105
LS Shank length
21 mm
Name Identifying order number
M20213-M2.6
NOF Flute count
2
OAL Overall length
51.08 mm
PLCD Gate diameter
2.13 mm
TCL Tap chamfer length
2.03 mm
TD Thread diameter
2.6 mm
THL Thread cutting part length
8 mm
THOD Thread designation
M2.6x0.45-6HX
TP Thread pitch
0.45 mm