DSAS1050X05S120
DSAS1050X05S120
DC Cutting diameter minimum
10.5 mm
FamilyProducts
DSAS1050X05S120
LCF Length chip flute
75.9 mm
LF Functional length
134 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LPR Protruding length
81.9 mm
LS Shank length
56 mm
LU Usable length
54.4 mm
Name Identifying order number
DSAS1050X05S120
OAL Overall length
135.9 mm
PL Point length
1.9 mm