DSAS0992X03S100
DSAS0992X03S100
DC Cutting diameter minimum
9.92 mm
DIN
ZYL01000115
LCF Length chip flute
51.8 mm
LF Functional length
101 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03-DIN
ZYL01000115
LPR Protruding length
53.8 mm
LS Shank length
51 mm
LU Usable length
31.6 mm
Name Identifying order number
DSAS0992X03S100
OAL Overall length
102.8 mm
PL Point length
1.8 mm