DSAS0953X03S100
DSAS0953X03S100
DC Cutting diameter minimum
9.53 mm
DIN
ZYL01000115
LCF Length chip flute
49.8 mm
LF Functional length
101 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03-DIN
ZYL01000115
LPR Protruding length
52.7 mm
LS Shank length
52 mm
LU Usable length
30.3 mm
Name Identifying order number
DSAS0953X03S100
OAL Overall length
102.7 mm
PL Point length
1.8 mm