C20SSTUPR160425
C20SSTUPR160425
Sumitomo
Артикул: C20SSTUPR160425
B3A Inscribed circle diameter Pos. A
9.525 mm
C1A Insert thickness Pos. A
4.76 mm
D1A Corner radius Pos. A
0.8 mm
DIN CSW1
TP1604083N
DMIN Minimum bore diameter
25 mm
FamilyProducts
C20SSTUPR160425
HAND Cutting direction
R - Right
HF Functional height
9 mm
L Cutting edge length
16.5 mm
LF Functional length
250 mm
LH Head length
34 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
20 mm
LOC-03 H Shank height
18 mm