M20513-M1.7
M20513-M1.7
DIN
ZYL00252105
LDRED Neck length
6 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
2.5 mm
LOC-03-DIN
ZYL00252105
LS Shank length
21 mm
Name Identifying order number
M20513-M1.7
OAL Overall length
40.67 mm
PLCD Gate diameter
1.33 mm
TCL Tap chamfer length
0.7 mm
TD Thread diameter
1.7 mm
THL Thread cutting part length
6 mm
THOD Thread designation
M1.7x0.35-6HX
TP Thread pitch
0.35 mm