M20513-M2.5
M20513-M2.5
DIN
ZYL00282105
DN Neck diameter
1.95 mm
LDRED Neck length
12.5 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
2.8 mm
LOC-03-DIN
ZYL00282105
LS Shank length
21 mm
Name Identifying order number
M20513-M2.5
OAL Overall length
51.03 mm
PLCD Gate diameter
2.03 mm
TCL Tap chamfer length
0.9 mm
TD Thread diameter
2.5 mm
THL Thread cutting part length
4 mm
THOD Thread designation
M2.5x0.45-6HX
TP Thread pitch
0.45 mm