R335.18-125.08.32-6N
R335.18-125.08.32-6N
CICT Cutting item count
18
CWN Cutting width minimum
8 mm
DC Cutting diameter
125 mm
DIN
FDA03202200
FamilyProducts
R335.18-125.08.32-6N
GAMP Rake angle axial
-3 Degree
LOC-02-DIN
SO-LN0504 3L
LOC-03 DCONMS Diameter
32 mm
LOC-03-DIN
FDA03202200
Name Identifying order number
R335.18-125.08.32-6N
OAL Overall length
50 mm
RPMX Rotational speed maximum
8400 1/min
THUB hub thickness
0 mm