R335.18-100.12.27-5N
R335.18-100.12.27-5N
Seco
Характеристики
CCONMS Connection count machine side
1
CDX Cutting depth maximum
26 mm
CICT Cutting item count
15
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
SO - SECO Tools
CWN Cutting width minimum
12 mm
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DC Cutting diameter
100 mm
12/1/2023
DHUB Hub diameter
48 mm
DIN
FDA02702200
FamilyProducts
R335.18-100.12.27-5N
GAMF Rake angle radial
-10 Degree
GAMP Rake angle axial
4 Degree
Interface codes
J6 /
ISYC Subclass
308-05 - Full-side slot milling cutter
LOC-02 BI Block index
2
LOC-02-Connection-codes
J44 / J441 - Insert (Unknown 02)
LOC-02-DIN
SO-LN0605 3L
LOC-03 CCFMS Connection code form
22
LOC-03 CCSMS Connection code style
0 Hole in machine direction or shaft in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
FDA Milling arbor mounting
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
LOC-03 DCONMS Diameter
27 mm
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
FDA02702200
Name Identifying order number
R335.18-100.12.27-5N
OAL Overall length
50 mm
RPMX Rotational speed maximum
9400 1/min
THUB hub thickness
0 mm