MB66RBHT12F
MB66RBHT12F
Kennametal
Артикул: MB66RBHT12F
В наличии
В корзину
Характеристики
ADJRGR Adjustment range radial
22 mm
B3A Inscribed circle diameter Pos. A
12.7 mm
BLDA Tool style code Position A
3
COMPC Company code
KH - Kennametal
DCN Cutting diameter minimum
65.5 mm
DCP Data chip provision
0 - Without data chip
DCX Cutting diameter maximum
87.5 mm
Delivery state valid from
1/4/2016
DIN
KH-MB66
DIN CSW1
CC1204 3N
EPSR Insert included angle
80 Degree
FamilyProducts
RBHT • 90° Blade Sets
HAND Cutting direction
R - Right
Interface codes
J6 /
Interface codes CSW1
J41 /
ISYC Subclass
314-00 - Cartridge for indexable insert unspecified
KAPR Tool cutting edge angle
90 Degree
L Cutting edge length
12 mm