MC726-10.0W4A025J-WK40TF
MC726-10.0W4A025J-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
10 mm
DC Cutting diameter
10 mm
DIN
ZYL01001005
LF Functional length
46 mm
LOC-03 CCFMS Form
10
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03-DIN
ZYL01001005
LPR Protruding length
26 mm
LS Shank length
40 mm
Name Identifying order number
MC726-10.0W4A025J-WK40TF
OAL Overall length
66 mm
RE Corner radius
0.25 mm