MC716-11.7W3A-WJ30TF
MC716-11.7W3A-WJ30TF
APMX Depth of cut maximum
12 mm
CHW Corner chamfer width
0.25 mm
DC Cutting diameter
11.7 mm
DIN
ZYL01201005
LF Functional length
50.5 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LOC-03-DIN
ZYL01201005
LPR Protruding length
28 mm
LS Shank length
45 mm
Name Identifying order number
MC716-11.7W3A-WJ30TF
OAL Overall length
73 mm