MC716-09.7W3A-WJ30TF
MC716-09.7W3A-WJ30TF
APMX Depth of cut maximum
11 mm
CHW Corner chamfer width
0.25 mm
DC Cutting diameter
9.7 mm
DIN
ZYL01001005
LF Functional length
46 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03-DIN
ZYL01001005
LPR Protruding length
26 mm
LS Shank length
40 mm
Name Identifying order number
MC716-09.7W3A-WJ30TF
OAL Overall length
66 mm