MC716-03.8W3A-WJ30TF
MC716-03.8W3A-WJ30TF
APMX Depth of cut maximum
5 mm
CHW Corner chamfer width
0.1 mm
DC Cutting diameter
3.8 mm
DIN
ZYL00601005
DN Neck diameter
4.05 mm
LF Functional length
36 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
6 mm
LOC-03-DIN
ZYL00601005
LPR Protruding length
18 mm
LS Shank length
36 mm
Name Identifying order number
MC716-03.8W3A-WJ30TF
OAL Overall length
54 mm