MC326-20.0W4B400-WK40TF
MC326-20.0W4B400-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
38 mm
DC Cutting diameter
20 mm
DIN
ZYL02001005
LF Functional length
79 mm
LOC-03 CCFMS Form
10
LOC-03 DCONMS Diameter
20 mm
LOC-03-DIN
ZYL02001005
LPR Protruding length
54 mm
LS Shank length
50 mm
Name Identifying order number
MC326-20.0W4B400-WK40TF
OAL Overall length
104 mm
RE Corner radius
4 mm