MC326-20.0A4L300-WK40TF
MC326-20.0A4L300-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
38 mm
DC Cutting diameter
20 mm
DIN
ZYL02000105
LF Functional length
125 mm
LOC-03 CCFMS Form
01
LOC-03 DCONMS Diameter
20 mm
LOC-03-DIN
ZYL02000105
LPR Protruding length
75 mm
LS Shank length
50 mm
Name Identifying order number
MC326-20.0A4L300-WK40TF
OAL Overall length
125 mm
RE Corner radius
3 mm