MC326-20.0A4B100C-WK40TF
MC326-20.0A4B100C-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
38 mm
DC Cutting diameter
20 mm
DIN
ZYL02000105
DN Neck diameter
19 mm
LF Functional length
104 mm
LN Neck length
51.134 mm
LOC-03 CCFMS Form
01
LOC-03 DCONMS Diameter
20 mm
LOC-03-DIN
ZYL02000105
LPR Protruding length
54 mm
LS Shank length
50 mm
Name Identifying order number
MC326-20.0A4B100C-WK40TF
OAL Overall length
104 mm
RE Corner radius
1 mm