MC326-10.0W4B200-WK40TF
MC326-10.0W4B200-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
22 mm
DC Cutting diameter
10 mm
DIN
ZYL01001005
GAMP Rake angle axial
13.5 Degree
LF Functional length
52 mm
LOC-03 CCFMS Form
10
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03-DIN
ZYL01001005
LPR Protruding length
32 mm
LS Shank length
40 mm
Name Identifying order number
MC326-10.0W4B200-WK40TF
OAL Overall length
72 mm
RE Corner radius
2 mm