MC251-20.0-A4B165-WK40RC
MC251-20.0-A4B165-WK40RC
APMX Depth of cut maximum
38 mm
DC Cutting diameter
20 mm
DIN
ZYL02000105
LF Functional length
104 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
20 mm
LOC-03-DIN
ZYL02000105
LPR Protruding length
54 mm
LS Shank length
50 mm
Name Identifying order number
MC251-20.0-A4B165-WK40RC
OAL Overall length
104 mm
RE Corner radius
1.65 mm