MC251-16.0-A4B200-WK40RC
MC251-16.0-A4B200-WK40RC
APMX Depth of cut maximum
32 mm
DC Cutting diameter
16 mm
DIN
ZYL01600105
LF Functional length
92 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
16 mm
LOC-03-DIN
ZYL01600105
LPR Protruding length
44 mm
LS Shank length
48 mm
Name Identifying order number
MC251-16.0-A4B200-WK40RC
OAL Overall length
92 mm
RE Corner radius
2 mm