MC251-12.0-A4B300-WK40RC
MC251-12.0-A4B300-WK40RC
APMX Depth of cut maximum
26 mm
DC Cutting diameter
12 mm
DIN
ZYL01200105
LF Functional length
83 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LOC-03-DIN
ZYL01200105
LPR Protruding length
38 mm
LS Shank length
45 mm
Name Identifying order number
MC251-12.0-A4B300-WK40RC
OAL Overall length
83 mm
RE Corner radius
3 mm