MC216-02.5A3BJ-WJ30TF
MC216-02.5A3BJ-WJ30TF
APMX Depth of cut maximum
3 mm
DC Cutting diameter
2.5 mm
DIN
ZYL00300105
DN Neck diameter
2.55 mm
LF Functional length
38 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
3 mm
LOC-03-DIN
ZYL00300105
LPR Protruding length
10 mm
LS Shank length
28 mm
Name Identifying order number
MC216-02.5A3BJ-WJ30TF
OAL Overall length
38 mm