MC216-02.5A3B-WJ30TF
MC216-02.5A3B-WJ30TF
APMX Depth of cut maximum
7 mm
DC Cutting diameter
2.5 mm
DIN
ZYL00600105
DN Neck diameter
2.55 mm
LF Functional length
57 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
6 mm
LOC-03-DIN
ZYL00600105
LPR Protruding length
21 mm
LS Shank length
36 mm
Name Identifying order number
MC216-02.5A3B-WJ30TF
OAL Overall length
57 mm