MB266-25.0A3X050C-WJ30UU
MB266-25.0A3X050C-WJ30UU
APMX Depth of cut maximum
37 mm
DC Cutting diameter
25 mm
DIN
ZYL02500115
DN Neck diameter
23.75 mm
LF Functional length
130 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
25 mm
LOC-03-DIN
ZYL02500115
LPR Protruding length
74 mm
LS Shank length
56 mm
Name Identifying order number
MB266-25.0A3X050C-WJ30UU
OAL Overall length
130 mm
RE Corner radius
0.5 mm