MB266-20.0A3X300A-WJ30UU
MB266-20.0A3X300A-WJ30UU
APMX Depth of cut maximum
20 mm
DC Cutting diameter
20 mm
DIN
ZYL02000115
DN Neck diameter
19 mm
LF Functional length
140 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
20 mm
LOC-03-DIN
ZYL02000115
LPR Protruding length
90 mm
LS Shank length
50 mm
Name Identifying order number
MB266-20.0A3X300A-WJ30UU
OAL Overall length
140 mm
RE Corner radius
3 mm