MB266-16.0A3X200C-WJ30UU
MB266-16.0A3X200C-WJ30UU
APMX Depth of cut maximum
32 mm
DC Cutting diameter
16 mm
DIN
ZYL01600115
DN Neck diameter
15.2 mm
LF Functional length
92 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
16 mm
LOC-03-DIN
ZYL01600115
LPR Protruding length
44 mm
LS Shank length
48 mm
Name Identifying order number
MB266-16.0A3X200C-WJ30UU
OAL Overall length
92 mm
RE Corner radius
2 mm