DSTH.2.100.200.050 TS3E
DSTH.2.100.200.050 TS3E
Paul Horn
Артикул: DSTH2100200050TS3E
APMX Depth of cut maximum
15 mm
DC Cutting diameter
10 mm
DIN
ZYL01000105
DN Neck diameter
9.6 mm
FamilyProducts
DSTH TORUS ENDMILL, 2-fluted, 30° helix angle
GRDMFG Grade manufacturers designation
TS3E
ID Technical product number
DSTH2100200050TS3E
303-02 - Centre cutting end mill
LH Head length
50 mm
LOC-03 CZCMS Connection size code
0100
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03-DIN
ZYL01000105
Materials
H
Name Identifying order number
DSTH.2.100.200.050 TS3E
OAL Overall length
100 mm
RE Corner radius
2 mm