DST.4.10.119.12.3.20 TS3K
DST.4.10.119.12.3.20 TS3K
Paul Horn
Артикул: DST41011912320TS3K
APMX Depth of cut maximum
10 mm
DC Cutting diameter
10 mm
DIN
ZYL01200105
DN Neck diameter
9.4 mm
FamilyProducts
DST TORUS ENDMILL, 4-fluted, 30° helix angle
GRDMFG Grade manufacturers designation
TS3K
ID Technical product number
DST41011912320TS3K
303-02 - Centre cutting end mill
LN Neck length
30.5 mm
LOC-03 CZCMS Connection size code
0120
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LOC-03-DIN
ZYL01200105
LPR Protruding length
30.5 mm
Name Identifying order number
DST.4.10.119.12.3.20 TS3K
OAL Overall length
119 mm
RE Corner radius
2 mm