F4050.B40.160.Z24.R734
F4050.B40.160.Z24.R734
CDX Cutting depth maximum
1.1 mm
DC Cutting diameter
160 mm
12/1/2023
DHUB Hub diameter
125 mm
DIN
SPK04000113
LOC-03 CCFMS Form
01
LOC-03 CCSMS Style
3 Hole pattern (through bore) machine side or hole pattern (threaded hole) machine side or
LOC-03 CCTMS Type
SPK Spindle nose mounting
LOC-03 DCONMS Diameter
40 mm