F4045.B32.100.Z08.06
F4045.B32.100.Z08.06
CDX Cutting depth maximum
6 mm
CICT Cutting item count
8
DAH Diameter access hole
45 mm
DC Cutting diameter
100 mm
DCX Cutting diameter maximum
112.8 mm
DHUB Hub diameter
80 mm
DIN
FDA03202200
Heptagon face milling cutters F4045
J6 / J61
ISISO A Indicator for ISO cutting plate Pos.A
ISO
LOC-03 CCFMS Form
22
LOC-03 DCONMS Diameter
32 mm