F4045.B27.080.Z11.04
F4045.B27.080.Z11.04
CDX Cutting depth maximum
4 mm
CICT Cutting item count
11
DAH Diameter access hole
20 mm
DC Cutting diameter
80 mm
DCX Cutting diameter maximum
89.8 mm
DHUB Hub diameter
65 mm
DIN
FDA02701200
Heptagon face milling cutters F4045
GAMF Rake angle radial
0 Degree
GAMP Rake angle axial
0 Degree
LOC-03 CCFMS Form
12
LOC-03 DCONMS Diameter
27 mm