F4045.B27.080.Z06.06
F4045.B27.080.Z06.06
CDX Cutting depth maximum
6 mm
CICT Cutting item count
6
DAH Diameter access hole
20 mm
DC Cutting diameter
80 mm
DCX Cutting diameter maximum
92.8 mm
DHUB Hub diameter
65 mm
DIN
FDA02701200
Heptagon face milling cutters F4045
J6 / J61
ISISO A Indicator for ISO cutting plate Pos.A
ISO
LOC-03 CCFMS Form
12
LOC-03 DCONMS Diameter
27 mm