F4045.B27.063.Z06.04
F4045.B27.063.Z06.04
Walter
Характеристики
BMC Body material code
S - Solid steel
CCONMS Connection count machine side
2
CDX Cutting depth maximum
4 mm
CICT Cutting item count
6
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
W - Walter
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DAH Diameter access hole
20 mm
DC Cutting diameter
63 mm
DCP Data chip provision
0 - Without data chip
DCX Cutting diameter maximum
72.8 mm
Delivery state valid from
12/1/2023
DHUB Hub diameter
53 mm
DIN
FDA02701200
F23 Number of mounting layers
1
F24 Cutting item count per mounting layer
FamilyProducts
Heptagon face milling cutters F4045
J6 / J61
ISISO A Indicator for ISO cutting plate Pos.A
ISO
ISYC Subclass
308-01 - Face milling cutter
KAPR Tool cutting edge angle
45 Degree
LOC-03 CCFMS Form
12
LOC-03 CCSMS Style
0 Hole in machine direction or shaft in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Type
FDA Milling arbor mounting
LOC-03 CCUMS Unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Size code
LOC-03 DCONMS Diameter
27 mm