NVVCN2525M16
NVVCN2525M16
DIN
VKT25250105
HF Functional height
25 mm
L Cutting edge length
16 mm
LF Functional length
150 mm
LH Head length
42 mm
LOC-03 B Shank width
25 mm
LOC-03 H Shank height
25 mm
LOC-03-DIN
VKT25250105
Name Identifying order number
NVVCN2525M16
OAL Overall length
150 mm
WF Functional width
13.1 mm