NVVCN2020K16
NVVCN2020K16
DIN
VKT20200105
HF Functional height
20 mm
L Cutting edge length
16 mm
LH Head length
42 mm
LOC-03 B Shank width
20 mm
LOC-03 H Shank height
20 mm
LOC-03-DIN
VKT20200105
Name Identifying order number
NVVCN2020K16
OAL Overall length
125 mm
WF Functional width
10.6 mm