PCBNL2525M12
PCBNL2525M12
Mitsubishi Materials
Характеристики
A2A Clearance angle major Pos. A
0 Degree
B3A Inscribed circle diameter Pos. A
12.7 mm
BLDA Tool style code Position A
3
C1A Insert thickness Pos. A
4.76 mm
CEDC Cutting edge count
1
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
MI - Mitsubishi Materials
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
D1A Corner radius Pos. A
1.2 mm
Delivery state valid from
4/1/2022
DIN
VKT25250105
DIN CSW1
MI-CN1204 2N
FamilyProducts
external turning tools
HAND Cutting direction
L - Left
HF Functional height
25 mm
ID Technical product number
Interface codes
J6 /
Interface codes CSW1
J41 /
ISISO A Indicator for ISO cutting plate Pos.A
ISYC Subclass
309-01 - Tool holder for longitudinal and transversal turning
KAPR Tool cutting edge angle
75 Degree
LF Functional length
150 mm
LH Head length
25 mm
LOC-03 B Shank width
25 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
01
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
VKT Square mounting
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
LOC-03 H Shank height
25 mm
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
VKT25250105
MIID Master insert identification
CN 1204
Name Identifying order number
PCBNL2525M12
OAL Overall length
150 mm
SX Shank cross section shape code
01 - Square shank
THSC Tool holder shape code
G - straight shank design
WF Functional width
22 mm