NCFE25-2525R-GX24-4-4C
NCFE25-2525R-GX24-4-4C
CDX Cutting depth maximum
25 mm
CW Cutting width
6 mm
DAXN Axial groove od min
162 mm
DAXX Axial groove od max
300 mm
FamilyProducts
Shank tool – Axial/contra NCFE...C
HF Functional height
25 mm
LF Functional length
175 mm
LOC-03 B Shank width
25 mm
LOC-03 H Shank height
25 mm