NCFE25-2525L-GX24-4-3
NCFE25-2525L-GX24-4-3
AXGSUP Axial groove support direction
2
CDX Cutting depth maximum
25 mm
CW Cutting width
6 mm
DAXN Axial groove od min
112 mm
DAXX Axial groove od max
150 mm
DIN CSW1
W-GX244000***EX**
FamilyProducts
Shank tool – Axial grooving NCFE
HAND Cutting direction
L - Left
HF Functional height
25 mm
LF Functional length
175 mm
LOC-03 B Shank width
25 mm
LOC-03 H Shank height
25 mm