NCBE32-3225R-GX24-3-21
NCBE32-3225R-GX24-3-21
Walter
Характеристики
CDX Cutting depth maximum
21 mm
CEDC Cutting edge count
1
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
W - Walter
CW Cutting width
4 mm
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DIN
VKT32250105
DIN CSW1
W-GX243000***EX**
FamilyProducts
Shank tool – Radial grooving NCBE
GAMO Rake angle orthogonal
0 Degree
HAND Cutting direction
R - Right
HF Functional height
32 mm
ID Technical product number
Interface codes
J6 / J61
Interface codes CSW1
J41 / J441
ISO
ISO CSW1
ISYC Subclass
309-04 - Turning tool for OD grooving and parting
KAPR Tool cutting edge angle
90 Degree
LAMS Inclination angle
0 Degree
LF Functional length
182 mm
LOC-03 B Shank width
25 mm
LOC-03 CCFMS Form
01
LOC-03 CCSMS Style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Type
VKT Square mounting
LOC-03 CCUMS Unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Size code
LOC-03 H Shank height
32 mm