NCBE32-3225L-GX24-4-21
NCBE32-3225L-GX24-4-21
CDX Cutting depth maximum
21 mm
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
CW Cutting width
6 mm
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DIN
VKT32250105
DIN CSW1
W-GX244000***EX**
FamilyProducts
Shank tool – Radial grooving NCBE
HAND Cutting direction
L - Left
HF Functional height
32 mm
ISYC Subclass
309-04 - Turning tool for OD grooving and parting
LF Functional length
182 mm
LOC-03 B Shank width
25 mm
LOC-03 CCTMS Type
VKT Square mounting
LOC-03 CCUMS Unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Size code
LOC-03 H Shank height
32 mm