MZS1380S-DIN VP15TF
MZS1380S-DIN VP15TF
Mitsubishi Materials
Артикул: MZS1380S-DIN VP15TF
DC Cutting diameter minimum
13.8 mm
DIN
ZYL01401015
FamilyProducts
solid carbide drill MZS, Weldon shank
GRDMFG Grade manufacturers designation
VP15TF
LCF Length chip flute
61 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
10
LOC-03 DCONMS Diameter
14 mm
LOC-03-DIN
ZYL01401015
LPR Protruding length
62 mm
LU Usable length
41.4 mm
Name Identifying order number
MZS1380S-DIN VP15TF
OAL Overall length
108 mm