MZS1320S-DIN-C VP15TF
MZS1320S-DIN-C VP15TF
Mitsubishi Materials
Артикул: MZS1320S-DIN-C VP15TF
DC Cutting diameter minimum
13.2 mm
DIN
ZYL01400115
FamilyProducts
solid carbide drill MZS DIN 6537
GRDMFG Grade manufacturers designation
VP15TF
LCF Length chip flute
60 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
01
LOC-03 DCONMS Diameter
14 mm
LOC-03-DIN
ZYL01400115
LPR Protruding length
61 mm
LU Usable length
39.6 mm
Name Identifying order number
MZS1320S-DIN-C VP15TF
OAL Overall length
107 mm