MZS1310S-DIN-C VP15TF
MZS1310S-DIN-C VP15TF
Mitsubishi Materials
Артикул: MZS1310S-DIN-C VP15TF
В наличии
В корзину
Характеристики
BMC Body material code
H - Solid carbide
CCONMS Connection count machine side
1
CNSC Coolant entry style code
1 - With Coolant entry, axial concentric
COATN Coating / Покрытие
Miracle
COMPC Company code
MI - Mitsubishi Materials
CXSC Coolant exit style code
3 - With Coolant exit, axial and radial
DC Cutting diameter minimum
13.1 mm
DIN
ZYL01400115
FamilyProducts
solid carbide drill MZS DIN 6537
FHA Flute helix angle
30 Degree
FHH Flute helix hand
R - Hand of helix right
GRDMFG Grade manufacturers designation
VP15TF
HAND Cutting direction
R - Right
Interface codes
J6 /
ISYC Subclass
302-01 - Twist Drill
LCF Length chip flute
60 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
01
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
1 Metric with coolant
LOC-03 CZCMS Connection size code
0140
LOC-03 DCONMS Diameter
14 mm
LOC-03 TCDCONCDMS Connection tolerance class coded
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
ZYL01400115
LPR Protruding length
61 mm
LU Usable length
39.3 mm
Materials
P,M,K,S,H
Name Identifying order number
MZS1310S-DIN-C VP15TF
NOF Flute count
2
OAL Overall length
107 mm