LSDD0890A250
LSDD0890A250
Mitsubishi Materials
Артикул: LSDD0890A250
В наличии
В корзину
Характеристики
BMC Body material code
S - Solid steel
CCONMS Connection count machine side
1
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
MI - Mitsubishi Materials
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DC Cutting diameter minimum
8.9 mm
DIN
ZYL00890105
FamilyProducts
STRAIGHT SHANK DRILL LSD Extra Long
FHH Flute helix hand
R - Hand of helix right
GRDMFG Grade manufacturers designation
HSS
GRDSYC Grind style code
MI-X
HAND Cutting direction
R - Right
Interface codes
J6 /
ISYC Subclass
302-01 - Twist Drill
LCF Length chip flute
132.7 mm
LF Functional length
250 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
01
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
0089
LOC-03 DCONMS Diameter
8.9 mm
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
ZYL00890105
Materials
P,M,K,N
Name Identifying order number
LSDD0890A250
NOF Flute count
2
OAL Overall length
252.7 mm
PL Point length
2.7 mm