LSDD0550A250
LSDD0550A250
BMC Body material code
L - Light alloy
DC Cutting diameter minimum
5.5 mm
DIN
ZYL00550105
FamilyProducts
Extra long
LCF Length chip flute
131.7 mm
LF Functional length
250 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
5.5 mm