LSDD0400A150
LSDD0400A150
Mitsubishi Materials
Характеристики
BMC Body material code
L - Light alloy
CCONMS Connection count machine side
1
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
MI - Mitsubishi Materials
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DC Cutting diameter minimum
4 mm
DIN
ZYL00400105
FamilyProducts
Extra long
FHH Flute helix hand
R - Hand of helix right
ISYC Subclass
302-01 - Twist Drill
LCF Length chip flute
76.2 mm
LF Functional length
150 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
01
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
LOC-03 DCONMS Diameter
4 mm